Dlaczego wybrać kafle ?

16 marca 2015

Przenoszenie ciepła poprzez promieniowanie towarzyszy człowiekowi od momentu urodzenia do codzienności.Dzięki promieniowaniu ciepło słoneczne dociera do ziemi i ją ogrzewa. Na tej samej zasadzie opiera się działanie pieca kaflowego. Tym samym ciepło uzyskiwane poprzez kafle jest najbardziej naturalne oraz bliskie człowiekowi. Potwierdza to szereg badań, w tym badania przeprowadzone przez austriacki Instytut Biologii i Ekologii Budownictwa we współpracy z Instytutem Fizyki Materiałowej Uniwersytetu Wiedeńskiego.
Znaczna część pozostałych urządzeń grzewczych działa na zasadzie konwekcji. W ich przypadku jako nośnik ciepła wykorzystywane są prądy powietrza, cyrkulacja. Mankamentem tego sposobu ogrzewania jest wznoszenie się cząsteczek kurzu, co może powodować alergię oraz choroby dróg oddechowych mieszkańców.
Problemów takich nie obserwuje się w przypadku ogrzewania kaflami. Wręcz przeciwnie – piece kaflowe działają na człowieka w sposób zdrowotny, m.in. łagodzą bóle reumatyczne.
Zachowana jest także równowaga cieplna w pomieszczeniu, co powoduje, że nie powstają ruchy prądów, a temperatura jest wyrównana, w konsekwencji nie ma odczucia „suchości powietrza”.
Dotyczy to również standardowych kominków, które jeżeli wyposażone są w system grawitacyjnego rozprowadzania ciepłego powietrza DGP, także oddają ciepło poprzez promieniowanie, głównie szybą wkładu kominkowego.

Piec kaflowy jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych systemów grzewczych.
Bogata oferta kafli, wielość kształtów, kolorów oraz wzorów daje szerokie możliwości dekoracyjne.

kafle-zdobione rzezby-na-kaflach

Kafle oferowane przez wytwórnię kafli Zygmunta Kuliga ze Stalowej Woli, partnera handlowego firmy Zduntech

Dzięcioł-03 Dama-01

Kafle oferowane przez wytwórnię kafli KafelArt z Krakowa, partnera handlowego firmy Zduntech

 

Kafle mogą być stosowane do budowy zarówno tradycyjnych brył kaflowych jak i tych odpowiadającym najnowszym trendom w architekturze.

3

Kuchnia z ekspozycji wytwórni kafli Zygmunta Kuliga ze Stalowej Woli

 

3728ca1a1706f5c3bb3aa78a7947000e18846648

Kominek kaflowy firmy Spartherm, partnera handlowego firmy Zduntech

Starzyńskiego 14/32
35-508 Rzeszów

Phone

  • 731 311 111

Email address

» get directions on Google Maps

Główna siedziba firmy 36-054 Rudna Wielka 211 | Design by Michał Nowak | ZDUN-TECH adres korespondencyjny ul. Starzyńskiego 14/32 Rzeszów 35-508